вже тому, що можна подорожувати.
Виховна година.
Мета. Розвивати у учнів любов до рідного краю, привчати до здорового способу, зацікавити до пізнавальної діяльності з географії, історії, природознавства. Виховувати повагу до людей, комунікабельність.
Обладнання. Проектор, мапа України, глобус.
Вступне слово.
Подорож - це переміщення якоюсь певною територією
Люди з давніх часів подорожували, шукаючи кращої долі. Відкривали нові землі. Кожний вік мав свою мету, шляхи та засоби переміщення під час подорожі.
Історична довідка.
Учні підготували. Виступ учнів.
Подорожі з релігійними цілями.
Для поклоніння святим місцям подорожі Середньовіччі
яких, наприклад, ігумен Даніїл, залишили подорожні записки,
що отримали назву «ходіння».
XVIII–XIX ст.

В XVIII–XIX ст., по мірі поглиблення досліджень, конкретизації та спеціалізації навчальних цілей і завдань, подорожі набувають характеру навчальних експедицій, що докорінно змінили уявлення про планету.Це такі мандрівники як Руаль Амундсен, Френсіс Дрейк, Григорій Сковорода, Марко Поло, Міклуха-Маклай,Хрістофор Колумб,Пржевальский та інші.
Туризм. Із середини XX ст., у зв'язку з бурхливим розвитком туризму, термін «подорожувати» використовується для означення будь-якої поїздки, зробленої якоюсь мірою самостійно, незалежно від туристичної компанії. Нині мандрівниками називають людей, що влаштовують самостійно поїздки, часто авантюрні (наприклад, Ф. Ф. Конюхов, В. А. Шанін,І. П. Синицин).
Подорожі й туризм – є чи не найкращою формою активно-пізнавального відпочинку. Кожного року мільйони людей у подорожах знайомляться з красою і величчю, культурно-історичними цінностями, досягненнями в розвитку різних держав і народів світу. Для великої кількості країн саме туризм приносить великі прибутки та популярність. Та в Україні, нажаль, туризм розповсюдився тільки недавно. Адже для сучасної молоді є характерним бажання поєднати своє дозвілля з активним ознайомленням навколишнього середовища.
Туристичні подорожі можуть проводитися у формах вихідного дня, туристичних екскурсій, багатоденних тривалих подорожей і навчальних та тренувальних зборів. У походах форми вихідного дня за мету взято активний відпочинок, ознайомлення з природою навколишнього краю. Вони залучають до туризму велике коло відпочиваючих.
У тривалих подорожах, навчальних і тренувальних зборах, екскурсіях для туристів проводяться дослідницькі, пошукові і наукові завдання. Подорожі з різною складністю та тривалістю можуть виконуватись з метою проведення активного дозвілля й пізнавального відпочинку. За територіальною ознакою подорожі поділяються на далекі та місцеві, за організаційним типом – на самодільні і заплановані. Поїздки за турпутівками виконуються по визначених місцях, із забезпеченим харчуванням та місцем нічлігу і є наперед організованими. Та найкраще терміну туризм відповідають самодільні подорожі, у яких всю організацію беруть на себе самі туристи, вони самі вирішують куди і яким маршрутом їм піти.
А от віруючі люди обирають паломницькі подорожі. Такі подорожі для людей, які прагнуть духовного збагачення, молитовного зосередження під час паломництва. Відчути душевний спокій та побувати в святинях і місцях де ходив та проповідував сам Ісус Христос – є мрією чи не кожного справжнього християнина.
Виступи учнів про свої подорожі. Яна Шахова,Таня Лисиця розповіли про мандрівку до моря в Очаків.
Не всі бажаючі встигли виступити,учні вирішили продовжити роповіді на наступних годинах спілкування. Діти зробили висновок , що подорожуючи розвиваєшся духовно, відкриваєш нове з географії, історії, природи. Знайомишся з новими цікавими людьми.Також це гарний спосіб оздоровитись і почати вести здоровий спосіб життя. І просто чудовий настрій та горні позитивні ємоції. Я бажаю всім нових чудових подорожей і гарного настрою!!!