середу, 6 квітня 2016 р.

ВИХОВНИЙ ЗАХІД
" ЗАХИСТИ СЕБЕ !"
ПРОВЕДЕНО В 11-А КЛАСІ







Мета.  Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення. Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту від надзвичайних ситуацій.

Розвивати логічне мислення, образну уяву. Виховувати дисциплінованість, відповідальність за свої дії, організованість.

Обладнання:  таблиці «Надзвичайні ситуації»; ілюстрації з теми ЦЗ; засоби захисту людини ( ватну-марлева пов’язка, респіратор); презентація « Цивільний захист».

Хід заходу.

1. Організація класу.

2. Повідомлення теми, мети, завдань виховної години.

Вчитель: Сьогодні у нас, діти виховна година з цивільного захисту. Що таке ЦЗ?


Учень: Ц
З – державна система органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та військового характеру.

Повідомлення «Що таке цивільн
ий захист» готують учні, – помічники.


Вчитель: Один раз на рік в кожному навчальному закладі проводиться день Ц
Х. Щоб бути завжди готовими та вміти правильно діяти. І ось сьогодні ми з вами узагальнимо наші знання про існуючі надзвичайні ситуації; згадаємо правила користування індивідуальними засобами захисту.

- Які ви знаєте індивідуальні засоби захисту? (Протигази, ватну-марлеві пов’язки, респіратори, захисні костюми).

3. Створення проблемної ситуації.
(Лунає сирена).


Вчитель: Діти, що може означати цей сигнал
.
(Для звернення уваги населення в екстрених випадках (надзвичайних
ситуаціях) для передачі інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби (гудки фабрик, заводів, кораблів), які тривають 5 хвилин. Цей сигнал означає: «Увага всім!»
Бесіда.

- Що таке надзвичайна ситуація?

(Це порушення нормальних умов життєдіяльності людей, що призводить до людських або матеріальних збитків).

- Які надзвичайні ситуації ви знаєте?

(Стихійні лиха, катастрофи, епідемії, пожежі, аварії, озброєний напад, війна).

- Що таке стихійне лихо?

(Це катастрофічні процеси і явища природи, що носять надзвичайний характер, призводять до порушення нормальної діяльності людини, загибелі; пошкодженню та знищенню матеріальних цінностей).

- Які стихійні лиха ви знаєте?

(Землетрус, пожежа, підтоплення, ураган, зсуви, сніжні заноси, селеві потоки, обвали, засуха).

- Які причини стихійного лиха? (Дії сил природи або бездумна діяльність людей (наприклад: виробничі аварії).

Висновок: Тому щоб бути завжди готовими і правильно діяти в різних ситуаціях і проводиться День Ц
З.

- Які завдання Ц
З в обороні України?

(Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій; оповіщення населення про загрозу і виникнення надзвичайної ситуації; захист населення; організація і проведення рятувальних робіт в районах лиха; організація життєзабезпечення населення під час надзвичайних ситуацій; навчання населення діям в надзвичайних ситуаціях).

- Як дізнатися, яка надзвичайна ситуація сталася?
(Після отримання звукового сигналу необхідно увімкнути телевізор або радіо приймач і уважно прослухати інформацію про обстановку, що сталася, та вказівки штабу Ц
З).

Висновок: прослухавши інформацію штаба Ц
З  треба діяти без паніки у строгому порядку до рекомендацій штаба.

Рекомендації  штаба ЦЗ (повідомлення готують учні).


Дії при землетрусі.
Якщо землетрус застав вас у будинку, найкраще протягом 15-20 секунд вибігти на відкриту місцевість. Не можна стояти поблизу будівель, високих стін; не користуйтесь ліфтом. Якщо неможливо вибігти на вулицю сховайтесь під стіл, в шафу або відчиніть двері і станьте у дверний отвір.
Обличчя закрийте руками, щоб не поранитися склом. Тримайтесь подалі від вікон та скляних перегородок.

Якщо підземні поштовхи застали вас на вулиці – відійдіть далі від будівлі, ліній електропередач.
Не торкайтесь обірваного дроту – він може бути під напругою. В автобусі не треба зчиняти паніку, бити вікна, рватися до дверей. Водій зупинить автобус і відкриє двері.

Дії при повенях.
Якщо вода застала вас у полі, лісі, треба вийти на підвищені місця або вилізти на дерево. Можна використати всі предмети, які зможуть триматися на воді (дошки, уламки дерев). Якщо ви знаходитеся у домі, треба перенести необхідне майно на вищі поверхи або в ті місця, які не затоплюються водою. Обов’язково вимкнути газ. електрику, взяти документи, теплі речі, їжу.

Дії при пожежі.
Палаючий будинок залишають накрившись з головою мокрою ковдрою або верхнім одягом. В задимлених приміщеннях треба рухатися поповзом або пригнувшись. Якщо пожежа застала вас в степу або в лісі, кордон вогню слід переходити проти вітру, прикривши обличчя та голову одягом.
Правила пожежної безпеки.
Забороняється:

- розводити багаття в лісах, заростях очерету, поблизу хлібних полів;

- не можна палити сірники та кидати їх, не загасивши в полі, лісі.

Правила поведінки вдома.

Обережно користуватися вогнем, нагрівальним, електричним, газовим приладдям, не забувати вимикати після користування.

Сильнодіючі отруйні речовини (СДОР).
СДОР – хімічні з’єднання, які пагубно впливають на здоров’я людей, тварин і навіть рослин. На виробництві дуже часто застосовують хімічні речовини. Якщо неправильно їх використовувати можна отруїтися. З’являється тошнота, блювота, слабкість, головний біль, неприємні відчуття в очах та гортані. Треба промити водою очі, ніс, ротову порожнину. Вийти на свіже повітря та звернутися по допомогу до лікаря.


4. Закріплення .
Вчитель: Як узнати, що сталася якась надзвичайна ситуація? (Звучить звуковий сигнал, який триває 5 хвилин «Увага всім!»).

- Як цей сигнал може звучати в школі? (Довгий дзвоник).

- Як дізнатися, яка надзвичайна ситуація сталася? (Увімкнути телевізор або радіоприймач).

- Які засоби гасіння пожежі ви знаєте?


Гра «Відгадай слово»

1). Огнеаскивгни (вогнегасники).

2). Відра з доовю (водою).

3). Сокіп, ямлзе (пісок, земля).

Вчитель: Які засоби захисту ви знаєте?

1). Овсхщаи (сховища).


2). Індивідуальні засоби:

- гапрозити (протигази).

- еспіраторра (респіратори).

- ватно-марлева в’язпоак (пов’язка).

- захисні юмкосит (костюми.)
 
5. Практична робота.

Вчитель: Ми вже з вами вміємо користуватися протигазом, респіратором та ватно-марлевою пов’язкою. Ще раз згадаємо, як називається протигаз, респіратор та ватно-марлева пов’язка.



Підготовлені учні демонструють класу, як правильно надівати індивідуальні засоби захисту: протигаз, респіратор, ватно-марлеву пов’язку).

Гра «Хто швидше?» (Учні надівають ватно-марлеві пов’язки).



6. Підсумок .

Тест.
- Як ти дізнаєшся про те, що сталася надзвичайна ситуація?

а) по книзі;

б) по телевізору;

в) почувши сирену;

г) з газети.

- У випадку надзвичайної ситуації ти будеш діяти згідно:

а) поради друзів;

б) вказівкам штабу ЦЗ;



в) нікого не буду слухати.

- У разі землетрусу ти:

а) будеш дивитися у вікно;
б) вийдеш на відкриту місцевість;

в) зайдеш у ліфт і спустишся вниз.

- У випадку пожежі ти:

а) залишиш приміщення;



б) сховаєшся у шафі.

- Які засоби захисту тобі відомі?

а) гарний одяг;

б) протигаз;

в) солодощі;

г) ватно-марлева пов’язка.

- Що необхідно взяти з собою у випадку надзвичайної ситуації?

а) іграшки;


б документи;

в) одяг;

г) цукерки і печиво.





четвер, 17 березня 2016 р.

Математичний бій" 

Позакласний захід.   

Проведено в 6-А класі учнями 11-А

"Серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи, наймогутніша, найвеличніша наука математика."   С. Ковалевська
Мета: зацікавити учнів математикою, по­глиблювати і розширювати знання з предмета; розвивати пізнавальний інтерес, творчу актив­ність, допитливість, логічне мислення; вихо­вувати вміння вчитися, самостійно здобувати математичні знання.

пʼятницю, 29 січня 2016 р.


        Суховерхова Галина Анатоліївна Смолінське НВО

                   «Україна починається з мене…»


Чому Україна починається з мене? Тому що від того як кожен з нас ставиться до батьків, родини, місця де народився, до школи в якій навчався, до природи, яка нас оточує, до рідної мови, до українських обрядів та звичаїв, до виконання своїх обов’язків  на своєму робочому місці залежить процвітання рідної землі.     Пафосно?  Але це так. Україна, як всі країни, починається, в першу чергу, з дітей, які живуть у ній. Про державу судять по тому, наскільки освічені люди живуть в ній і чи мають діти можливість навчатися, бо  діти - майбутнє кожної країни, та Україна не виняток. А  я - частина, найдрібніша частинка майбутнього країни, так як обрала багато років назад  професію вчителя. Учитель творить найбільше багатство суспільства — людину.
Моя доля пов’язана з Україною. Тому я люблю її.
Всіх українців об’єднає спільна мета, одне бажання — побудувати Україну, яка підніметься на гідний рівень і явиться зорею всьому світові. Щастя і процвітання рідної землі залежить від кожного з нас,бо сама Україна починається з нас.

Я пишаюся тим що живу на цій землі, пишаюся своїм народом, який протягом багатьох років боровся за свою свободу й незалежність. Я багато подорожую, була в багатьох країнах світу. Але, повертаючись додому, розумію що живу в найкращому місці на Землі! Всі ці почуття і любов до України передаю своїм учням на уроках і позашкільних заходах.